Zdravotní problémy – záměrně uvádíme zdravotní obtíže na prvním místě, neboť si můžete naplánovat svépomocnou akci třeba s kamarádem, pronajmete si kvůli tomu vůz nebo přívěs a pak se vaše záměry sesypou, jak domeček z karet. K čemu jsou pak smělé plány, když náhle onemocníte, a potřebujete se zrovna v ten den nutně přestěhovat, končí vám nájemní smlouva atd. Pro stěhovací firmu je termín závazný, a i v případě nemoci některého ze zaměstnanců, je obvykle k dispozici někdo další.
Rozsah stěhovaných věcí – když je před vámi doslova hora nábytku, hromada krabic, pět svinutých koberců a k tomu ještě nějaké velmi těžké a objemné předměty, může to vyvolat psychický tlak, neklid a někdy i úzkosti a depresivní myšlenky. Někteří lidé velmi citlivě stěhování v Praze 13 snáší už jen kvůli té extrémní námaze a tomu chaosu. Nezapomínejte, že vás bude ještě čekat vybalování a zařizování některých administrativních záležitostí, a s tím vám stěhovací firma nepomůže.
Parkovací místo – jedna z prvních věcí, které musíte zařídit. Pravděpodobně bude v Praze nutné jít úřední cestou a požádat o parkovací výjimku městský odbor dopravy. Celý proces ovšem trvá celý měsíc, úředníci na to mají třicet kalendářních dnů, než vám s žádostí vyhoví. Zároveň je vhodné brzy ráno nebo v noci, před stěhovacím dnem, místo vymezit i nějakou zábranou.
Balicí materiál – mezi některými lidmi stále panuje představa, že stačí pár starých novin a časopisů a zabalíte do nich skoro všechno. Ano, Josef Abrhám do nich ve filmu Kulový blesk kupříkladu balil kuchyňské nádobí, ale toto není zrovna ideální postup. Vsaďte raději na bublinkovou fólii, která, na rozdíl od novin, nezapáchá, nepouští tiskařskou barvu a mnohem lépe zabezpečí i velmi křehké předměty. Kromě bublinkové fólie se vám může hodit i kartonová vlna, výplňová tělíska flo-pak a tenká flexibilní plastová fólie.